Рубрика: Історія та пам’ять

Меморіальний музей пам’яті жертв Бабиного Яру

Іван Патриляк: «Вільні для Бога, гидкі для наці»

– Страта тих, хто психічно повністю загинув, – це не аморальний вчинок, не емоційна жорстокість, а юридична та корисна дія, – писали сто років тому психіатр Альфред Гош і правник Карл Біндінґ. Їхня книга «Дозвіл на знищення негідного життя» вийшла в Німеччині 1920 року. І досить швидко знадобилася нацистам для нелюдських убивств пацієнтів психіатричних закладів.…
Читать дальше

Иосиф Зисельс на радио «Девидзон», Нью-Йорк

25 октября 2021 года со-президент Ваада Украины Иосиф Зисельс дал большое интервью программе Алексея Наксена на Нью-Йоркском русскоязычном радио «Девидзон». Основными темами почти часовой беседы, состоявшей из двух частей, стали 80-летие трагедии Бабьего Яра,  а также очередная волна эпидемии короновируса в Украине. Источник — сайт Ваада Украины.  

Владислав Гриневич про злочин Бабиного Яру: Німці його замислили, спланували і виконали на 99%

Про німецькі розстріли євреїв в Бабиному Ярі у вересні 1941 року — розмова з професором Владиславом Гриневичем, директором Інституту дослідження території та ландшафту пам’яті Бабиного Яру. Совєтські військовополонені закопують місця масових страт в Бабиному Яру (1 жовтня 1941 року)foto:wikipedia/public domain Найбільш масові страти німці провели 29-30 вересня 1941 року, внаслідок чого було вбито майже 34…
Читать дальше

Эммануил Диамант: “У жене моей спросите, у Даши”: Бабий Яр, Холокост — это что такое?

Я начал писать эти заметки ещё в начале сентября, как только узнал о предстоящей (23-24 сентября) научной конференции «Пам’ять Бабиного Яру і Голокост: наукові та суспільно-політичні виміри». Никто меня туда не приглашал, но, как всегда, вдруг затеплилась слабая надежда — а вдруг удастся вставить и свои полслова в серьёзный разговор. В письменной форме, заранее, я…
Читать дальше

Урок Бабьего Яра: как в Украине относятся к теме Холокоста

Память о трагедии Холокоста является составляющей национальной памяти украинского народа. Украина стала первой на постсоветском пространстве, которая ещё в 90-е годы включила тему Холокоста в школьную программу. Страна настроена решительно реагировать на любые проявления антисемитизма.  Об этом глава правительства Денис Шмыгаль заявил на международном форуме по вопросам памяти Холокоста и борьбы с антисемитизмом в Швеции, передает Информатор. «Бабий…
Читать дальше

Метро «Дорогожичі»: як будували станцію серед могил

Лінію метро проклали під некрополем, а станцію побудували на місці масових вбивств Станція Київського метрополітену «Дорогожичі» побудована бувально «на кістках». Жодна станція у світі не прокладалася серед такої кількості поховань. Історію побудови станції столичного метро «Дорогожичі» розповідає Новини.LIVE. Місце скорботи Станцію відкрили в 2000 році в сумнозвісній місцевості Бабин Яр. Тунель прокладали в землі, зайнятій колись…
Читать дальше

Один ґудзик – одна людина: у Маріуполі створюють артоб’єкт про в пам’ять про події у Бабиному Яру

Маріупольська художниця Олена Філатова створює інсталяцію з ґудзиків. Робить її в рамках проєкту «Babyn Yar» у Центрісучасного мистецтва «Готель Континенталь». Ініціювали такий проєкт представники центру за підтримки департаменту культурно-громадського розвитку Маріупольської міськради. Про це повідомляє кореспондент Суспільного. Розмір полотна артоб’єкту становить три на чотири метри. На ньому художниця зображує дійство яке символізує події Бабиного Яру.…
Читать дальше

Бібліотека ім. Ошера Шварцмана провела онлайн презентацію виставки «Втрачене життя. Пам’ять»

Бібліотека ім. Ошера Шварцмана провела онлайн презентацію виставки «Втрачене життя. Пам’ять». Це один з проєктів, підготовлених та проведених громадянським суспільством України до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру без участі держави та не пов’язаних з російськими планами мемориалізації Бабиного Яру. 29 вересня у бібліотеці ім. Ошера Шварцмана розпочала роботу експозиція «Втрачене життя. Пам’ять», що присвячена 80-річчю…
Читать дальше

До 80-річчя початку трагедії Бабиного Яру прозвучала хорова симфонія-реквієм

В рамках серії громадських заходів до 80-річчя початку трагедії Бабиного Яру 3-го жовтня в київському Будинку звукозапису Українського радіо прозвучала хорова симфонія-реквієм Михаїла Шуха «Memento Mori, Memento Vivere» на вірші Григорія Фальковича. Цей заход є частиною проєктів, підготовлених та проведених громадянським суспільством України до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру без участі держави та не пов’язаних…
Читать дальше

Бабин Яр і українська культура пам’яті. Дискусія

У прес-центрі Українського кризового медіа-центру відбулося обговорення “Бабин Яр і українська культура пам’яті”, приурочене до 80-х роковин від початку масових розстрілів, здійснених гітлерівцями у 1941 році. Учасники дискусії обговорили, якою є і має бути державна політика щодо пам’яті про Бабин Яр, який є символом єврейської і української трагедії. Також поговорили про місце Бабиного Яру в…
Читать дальше