– Страта тих, хто психічно повністю загинув, – це не аморальний вчинок, не емоційна жорстокість, а юридична та корисна дія, – писали сто років тому психіатр Альфред Гош і правник Карл Біндінґ. Їхня книга «Дозвіл на знищення негідного життя» вийшла в Німеччині 1920 року. І досить швидко знадобилася нацистам для нелюдських убивств пацієнтів психіатричних закладів.…
Читать дальше
Гірка новина — від ковиду померли відомі українські письменники Тимур і Олена Литовченки. Тимур, незважаючи на багаторічну хворобу і складний фізичний стан, був одним з найзавзятіших борців проти плюндрування пам’яті Бабиного Яру, проти недолугих проєктів, що їх різні «добродії» намагалися нав’язати Києву. Він писав статті, провадив аналітичні розвідки, щиро вболівав за достойну мемориалізацію Бабиного Яру.…
Читать дальше
25 жовтня у прес-центрі Українського кризового медіа-центру відбувся брифінг на тему “Громадське обговорення Концепції комплексного розвитку (меморіалізації) Бабиного Яру”. Подія була організована Українським інститутом національної пам’яті та Інститутом історії України НАН. Концепція передбачає створення у Бабиному Ярі в Києві цілісного меморіального комплексу як альтернативи хаотичному зведенню окремих пам’ятників та меморіалів на території яру. Документ пропонує…
Читать дальше
По ходу Ульянов настільки зашкварний персонаж для вітчизняних ліволіберальних журналістів, що вони з ним на одному сайті тексти писати навіть не хочуть. Для тих, хто не в курсі ситуації, дісклеймер. При музеї Бабин Яр, який реалізує концепцію «Діснейленду на кістках» в місці де розстріляли десятки тисяч людей, вирішили пиляти своє медіа. Маніфест до нього та…
Читать дальше
Подано оновлений варіант концепції комплексної меморіалізації Бабиного Яру — з врахуванням думок широкого кола рецензентів. Як повідомляє Цензор.НЕТ, голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович та учасники авторської групи представили її 25 жовтня в Українському кризовому медіа-центрі. Розпочато громадське обговорення концепції на сайті Українського інституту національної пам’яті, яке триватиме до 10 листопада. «Концепція комплексного розвитку Бабиного Яру…
Читать дальше
25 октября 2021 года со-президент Ваада Украины Иосиф Зисельс дал большое интервью программе Алексея Наксена на Нью-Йоркском русскоязычном радио «Девидзон». Основными темами почти часовой беседы, состоявшей из двух частей, стали 80-летие трагедии Бабьего Яра, а также очередная волна эпидемии короновируса в Украине. Источник — сайт Ваада Украины.
Хржановський, тов. Ульянов (і МЦГБЯ?): »Дзига Вертов вступил в гей-брак с Довженко» Автор: Олексій Гарань, Професор НаУКМА, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи». На гроші Міжнародного центру Голокосту «Бабин Яр» (МЦГБЯ), який часто називають «російсько- олігархічнм проєктом», вже вийшов фільм С. Лозниці «Бабин Яр. Контекст». Фільм, де рясно представлені нацистські і радянські кіноагітки про те, як…
Читать дальше
В Українському кризовому медіацентрі відбулася прес-конференція представників Робочої групи істориків — розробників українського проєкту комплексної мемориалізації Бабиного Яру. Була запропонована презентація проєкту з описом його принципових положень. У прес-конференції взяли участь Антон Дробович (УІНП) та Олександр Лисенко, Тетяна Пастушенко і Віталій Нахманович (робоча група істориків). На жаль, звук лише з 10-ї хвилини запису.
Микола Княжицький з Тетяною Пастушенко та Віталієм Нахмановичем на Еспресо.ТV.
Подавач: «Українська стратегічна ініціатива» та «Фонд підтримки демократичних ініціатив». Дата подання: 25.10.2021 Порушник: Ліга.net Статті кодексу: 06. Повнота та об’єктивнсть інформації, 09. Відокремлення фактів від припущень, 10. Представлення точки зору опонентів Рішення Опис ситуації Комісія журналістської етики отримала скаргу нарозслідування «Гроші на пам’ять. Як будівництво меморіалу в Бабиному Яру перетворилося на проблему національного масштабу» журналістки…
Читать дальше