Месяц: Май 2019

Меморіальний музей пам’яті жертв Бабиного Яру

Єврейське питання в УРСР у добу «застою»: боротьба за право вшанування місць масової загибелі євреїв під час Другої світової війни

Автор — Кирило Каштанов. Єврейська тематика на території «історичної Росії» (земель, що колись входили до складу Російської імперії/СРСР) завжди привертала увагу різного рівня дослідників – від вчених-істориків до журналістів і правозахисників. В їх розвідках особливий акцент надається радянській епосі, зокрема, сталінському періоду або ж добі «застою». Однак об’єктом вивчення, як правило, стає весь СРСР в…
Читать дальше

Иосиф Зисельс. О мемориализации памяти жертв Бабьего Яра

Возрождение еврейских общин в республиках СССР – и в последние годы существования Союза, и после его распада – начиналось, как правило, с работ по увековечиванию памяти павших Катастрофе, мест, объектов и событий, значимых для еврейского народа. Особенно в республиках, оказавшихся в годы второй мировой войны под немецкой оккупацией. Евреи собирали информацию о погибших в Книги…
Читать дальше

Перший мітинг у Бабиному Ярі у 1966р.

Автор — Максим Олейніков. У двадцять п’яту річницю Бабиного Яру (1966р.) відбувся різкий зріст інтересу суспільства до цієї трагедії. У журналі «Юність» виходить документальна повість Анатолія Кузнєцова «Бабин Яр», яка викликала просто неймовірний інтерес. Пам’ятаю, як вожата у піонерському таборі в Пущі-Водиці вслух читала нам, 12-літнім, журнальний варіант цієї повісті… Однак вже через кілька місяців…
Читать дальше