Громадський діяч, диссидент, правозахисник Иосиф Зісельс відповідає на питання щодо ситуації навколо Бабиного Яру (частина 1).
Режиссер Илья Хржановский, первой работой в кино которого был фильм «4» по сценарию Владимира Сорокина, наиболее известен как автор нашумевшего «Дау» – масштабного мультимедийного проекта, работа над которым велась около 15 лет. В результате было отснято 700 часов видеоматериалов, из которых в настоящий момент смонтировано 16 фильмов и несколько сериалов. Проект, в начале замышлявшийся как…
Читать дальше
Свіжа новина з попелища Гадаєте, цим усе окошилося? Автор цих рядків теж так вважав. Але не так сталося, як гадалося… Адже головна проблема (відсутність єдиного меморіального простору, який би розкривав трагедію Бабиного Яру у зв’язці як з попереднім Червоним терором, так і з наступними етапами знищення місця трагедії) лишилася нерозв’язаною. І от з ініціативи та…
Читать дальше
МІЖНАРОДНА ХАРТІЯ МЕМОРІАЛЬНИХ МУЗЕЇВ Завантажити у PDF Ця міжнародна хартія меморіальних музеїв орієнтується як на Декларацію прав людини ООН, так і на етичні принципи Міжнародної ради музеїв (ICOM). Основні принципи комеморації в меморіальних музеях такі: 1. Спільна культура пам’яті не може й не повинна регламентуватися спеціальними розпорядженнями. З огляду на надзвичайно різний історичний досвід меморіальні музеї…
Читать дальше
Коли певним силам потрібно, щоб ситуація в Україні вибухнула, час від часу на поверхню «раптово» спливають певні дражливі теми, перевірені часом. Одна з таких тем — це Бабин Яр. Не став виключенням і сучасний період історії Незалежної України. Але по порядку… Передісторія Суто формально сумний літопис території Києва, відомої нині як Бабин Яр, розпочався восени…
Читать дальше
Автори — Дарія Бадьйор, Іван Козленко. Довкола Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» тривають дискусії: призначення на посаду художнього керівника російського кінорежисера Іллі Хржановського спричинило широке обговорення. Після його появи інституція розвернулась в протилежний бік: на зміну поміркованості, дослідженням і процедурам прийшли емоції і вау-ефекти, на зміну прозорості – кулуарність, колегіальне управління замінив вождизм. LB.ua з’ясував послідовність подій,…
Читать дальше
Представники української культурної та наукової спільноти звернулися до влади із закликом втрутитись у ситуацію з меморіальним центром у Бабиному Яру, який створюють за ініціативи російських олігархів. Чому громадськість 2016-го підтримала проєкт меморіального центру, а потім його почали засуджувати, та як можна вирішити конфлікт, розповів Gazeta.ua історик Ярослав Грицак. «Проти меморіально центру почали виступати українські науковці…
Читать дальше
Автор — Александр Парнис. Он собирал материалы для книги об этой трагедии еврейского народа. Он писал об этом в статьях, книгах, в официальных письмах, адресованных в партийные органы. Он был организатором легендарного митинга в Бабьем Яру в 1966 году, приуроченного к 25-летию трагедии, на котором, кроме него самого, выступили украинские писатели И.Дзюба, Б.Антоненко-Давидович и другие.…
Читать дальше
Меморіалізація минулого: кому належить пам’ять? Йосиф Зісельс, політв’язень радянських таборів; Володимир Бірчак, історик, редактор “Історичної правди». Слухаємо аудіозапис розмови на Українському радіо.
Автор — Шимон Бриман. Почти 80 лет прошло со дня бесчеловечной трагедии в Бабьем Яре, но драма этого места продолжается. Пожар от искры Хржановского, пляски Порошенко на костях, патовое положение Зеленского, непереведенный Нетаньяху – война продолжается Новая война полыхает в 2020 году вокруг Бабьего Яра. Новая – потому, что «старая» отполыхала на моей памяти в…
Читать дальше