Месяц: Май 2020

Меморіальний музей пам’яті жертв Бабиного Яру

Иосиф Зісельс щодо ситуації навколо Бабиного Яру (частина 1)

Громадський діяч, диссидент, правозахисник Иосиф Зісельс відповідає на питання щодо ситуації навколо Бабиного Яру (частина 1).

Илья Хржановский о проекте мемориала в Бабьем Яру: «Я умею рассказывать человеческие истории»

Режиссер Илья Хржановский, первой работой в кино которого был фильм «4» по сценарию Владимира Сорокина, наиболее известен как автор нашумевшего «Дау» – масштабного мультимедийного проекта, работа над которым велась около 15 лет. В результате было отснято 700 часов видеоматериалов, из которых в настоящий момент смонтировано 16 фильмов и несколько сериалов. Проект, в начале замышлявшийся как…
Читать дальше

Тимур Литовченко. Бабин Яр. Київ (Частина 2)

Свіжа новина з попелища Гадаєте, цим усе окошилося? Автор цих рядків теж так вважав. Але не так сталося, як гадалося… Адже головна проблема (відсутність єдиного меморіального простору, який би розкривав трагедію Бабиного Яру у зв’язці як з попереднім Червоним терором, так і з наступними етапами знищення місця трагедії) лишилася нерозв’язаною. І от з ініціативи та…
Читать дальше

Практики пам’яті: міжнародні дороговкази музеям

МІЖНАРОДНА ХАРТІЯ МЕМОРІАЛЬНИХ МУЗЕЇВ Завантажити у PDF Ця міжнародна хартія меморіальних музеїв орієнтується як на Декларацію прав людини ООН, так і на етичні принципи Міжнародної ради музеїв (ICOM). Основні принципи комеморації в меморіальних музеях такі: 1. Спільна культура пам’яті не може й не повинна регламентуватися спеціальними розпорядженнями. З огляду на надзвичайно різний історичний досвід меморіальні музеї…
Читать дальше

Тимур Литовченко. Бабин Яр. Київ (Частина 1)

Коли певним силам потрібно, щоб ситуація в Україні вибухнула, час від часу на поверхню «раптово» спливають певні дражливі теми, перевірені часом. Одна з таких тем — це Бабин Яр. Не став виключенням і сучасний період історії Незалежної України. Але по порядку… Передісторія Суто формально сумний літопис території Києва, відомої нині як Бабин Яр, розпочався восени…
Читать дальше

Рік Хржановського у Меморіалі Бабиного Яру. Хроніки

Автори — Дарія Бадьйор, Іван Козленко. Довкола Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» тривають дискусії: призначення на посаду художнього керівника російського кінорежисера Іллі Хржановського спричинило широке обговорення. Після його появи інституція розвернулась в протилежний бік: на зміну поміркованості, дослідженням і процедурам прийшли емоції і вау-ефекти, на зміну прозорості – кулуарність, колегіальне управління замінив вождизм.  LB.ua з’ясував послідовність подій,…
Читать дальше

«Держава не хоче брати на себе відповідальність за Бабин Яр. Ми повинні її змусити» — історик Ярослав Грицак

Представники української культурної та наукової спільноти звернулися до влади із закликом втрутитись у ситуацію з меморіальним центром у Бабиному Яру, який створюють за ініціативи російських олігархів. Чому громадськість 2016-го підтримала проєкт меморіального центру, а потім його почали засуджувати, та як можна вирішити конфлікт, розповів Gazeta.ua історик Ярослав Грицак. «Проти меморіально центру почали виступати українські науковці…
Читать дальше

Об одной незаконченной книге Виктора Некрасова

Автор — Александр Парнис. Он собирал материалы для книги об этой трагедии еврейского народа. Он писал об этом в статьях, книгах, в официальных письмах, адресованных в партийные органы. Он был организатором легендарного митинга в Бабьем Яру в 1966 году, приуроченного к 25-летию трагедии, на котором, кроме него самого, выступили украинские писатели И.Дзюба, Б.Антоненко-Давидович и другие.…
Читать дальше

Меморіалізація минулого: кому належить пам’ять?

Меморіалізація минулого: кому належить пам’ять? Йосиф Зісельс, політв’язень радянських таборів; Володимир Бірчак, історик, редактор “Історичної правди». Слухаємо аудіозапис розмови на Українському радіо.

Войны, демоны и амбиции Бабьего Яра

Автор — Шимон Бриман. Почти 80 лет прошло со дня бесчеловечной трагедии в Бабьем Яре, но драма этого места продолжается. Пожар от искры Хржановского, пляски Порошенко на костях, патовое положение Зеленского, непереведенный Нетаньяху – война продолжается Новая война полыхает в 2020 году вокруг Бабьего Яра. Новая – потому, что «старая» отполыхала на моей памяти в…
Читать дальше