Месяц: Ноябрь 2020

Меморіальний музей пам’яті жертв Бабиного Яру

«Бабин Яр. Віртуальний спомин» у Музеї історії Міста Києва

У наступні декілька днів не пропустіть шанс відвідати цікавий музейний проєкт «Бабин Яр. Віртуальний спогад»! Відвідувачі музею мають змогу пройти через найбільш важливі дати та місця трагедії Бабиного Яру. Сучасні технології дозволять вам поринути в атмосферу подій, опинитися серед жертв та їхніх катів. Ви дізнаєтеся не лише про трагедію євреїв, а й про долі ромів,…
Читать дальше

Йосиф Зісельс про «російський проект» у Бабиному Ярі

Чим загрожує «російський проект» та чому президент України не готовий зустрітися з представниками громадськості та обговорити український проект меморіалу Голокосту у Бабиному Ярі.

«Кожному своє?» Інклюзивна пам’ять про жертви Бабиного Яру

22 листопада відбудеться завершальний вебінар із серії вебінарів про пам’ять Бабиного Яру: «Кожному своє? Інклюзивна пам’ять про жертви Бабиного Яру». Під час вебінару поговоримо про практики пам’ятання представників різних груп загиблих. Побачимо, наскільки близькими або далекими одна від одної були та є ці практики, та чи завжди ситуація лишалася однаковою. Ми також спробуємо проаналізувати, як…
Читать дальше

МЦХБЯ возведет мемориальную синагогу в Бабьем Яру

Мемориальный центр Холокоста «Бабий Яр» совместно с главными раввинами Киева и Украины – Яковом Дов Блайхом (Объединение иудейских религиозных организаций Украины) и Моше Реувеном Асманом (Всеукраинский еврейский конгресс) – инициируют возведение мемориальной синагоги на территории Национального историко-мемориального заповедника «Бабий Яр». Открытие запланировано в 2021 году в рамках подготовки к 80-й годовщине трагедии в Бабьем Яре.…
Читать дальше

Сергій Кот. Бабин Яр: знову «больова точка»?

Бабин Яр у Києві є одним із найбільш драматичних символів скорботи і страшної пам’яті-застереження для всього людства. Прах понад 100 тисяч чоловіків, жінок та дітей, жорстоко знищених нацистами під час окупації Києва в роки Другої світової війни перетворив його на величезну братську могилу, яка стала священним місцем для багатьох націй та народів. Пам’ять Бабиного Яру…
Читать дальше

Віталій Нахманович: Спершу добре було б написати українську історію Голокосту

ВІТАЛІЙ НАХМАНОВИЧ: МІСЬКА ІСТОРІЯ – ЦЕ ЦІКАВО, АЛЕ СПЕРШУ ДОБРЕ БУЛО БИ НАПИСАТИ ЗАГАЛЬНУ ІСТОРІЮ УКРАЇНИ І УКРАЇНСЬКУ ІСТОРІЮ ГОЛОКОСТУ — Спеціальне число нашого журналу присвячено Голокосту в міському контексті, тож поговорімо про те, наскільки продуктивною може бути спроба розглядати Голокост у ра- курсі міських студій. Чи це хороша була ідея, чи варта вона продовження?…
Читать дальше

Анатолій Подольський: «Українська держава має зрозуміти важливість досліджень Голокосту»

АНАТОЛІЙ ПОДОЛЬСЬКИЙ: УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА МАЄ ЗРОЗУМІТИ ВАЖЛИВІСТЬ ДОСЛІДЖЕНЬ ГОЛОКОСТУ І ВЗЯТИ НА СЕБЕ БІЛЬШУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, ЗОКРЕМА ФІНАНСОВУ — Якою є ситуація із дослідженнями Голокосту в Україні? Чи є урбаністичний контекст у цих дослідженнях? Наскільки продуктивною може бути спроба дослідити Голокост у розрізі міських студій? Чи наявний такий контекст у працях європейських і американських дослідників? І…
Читать дальше

Эммануил (Амик) Диамант. Из Бабьего Яра и Румбулы — в Израиль

Выступление на симпозиуме «Поколение преемников» Тель-Авив, 28 октября 2020 1. Вступление Сегодня существуют большие противоречия и разночтения в понимании того, что такое Холокост и какова его подлинная история. (Примером тому скандал, который имел место на международном Форуме Холокоста в Иерусалиме в январе 2020 года). Поэтому я считаю нужным (хотя бы в двух словах) изложить своё…
Читать дальше