25 жовтня у прес-центрі Українського кризового медіа-центру відбувся брифінг на тему “Громадське обговорення Концепції комплексного розвитку (меморіалізації) Бабиного Яру”. Подія була організована Українським інститутом національної пам’яті та Інститутом історії України НАН. Концепція передбачає створення у Бабиному Ярі в Києві цілісного меморіального комплексу як альтернативи хаотичному зведенню окремих пам’ятників та меморіалів на території яру. Документ пропонує…
Читать дальше
Подано оновлений варіант концепції комплексної меморіалізації Бабиного Яру — з врахуванням думок широкого кола рецензентів. Як повідомляє Цензор.НЕТ, голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович та учасники авторської групи представили її 25 жовтня в Українському кризовому медіа-центрі. Розпочато громадське обговорення концепції на сайті Українського інституту національної пам’яті, яке триватиме до 10 листопада. «Концепція комплексного розвитку Бабиного Яру…
Читать дальше
В Українському кризовому медіацентрі відбулася прес-конференція представників Робочої групи істориків — розробників українського проєкту комплексної мемориалізації Бабиного Яру. Була запропонована презентація проєкту з описом його принципових положень. У прес-конференції взяли участь Антон Дробович (УІНП) та Олександр Лисенко, Тетяна Пастушенко і Віталій Нахманович (робоча група істориків). На жаль, звук лише з 10-ї хвилини запису.
Український інститут національної пам’яті пропонує до громадського обговорення Концепцію комплексного розвитку (меморіалізації) Бабиного Яру. Інститут ініціює обговорення у відповідь на лист від Інституту історії України Національної академії наук України № 950-21 від 19.04.2021 року. Концепція передбачає створення у Бабиному Ярі в Києві цілісного меморіального комплексу як альтернативи хаотичному зведенню окремих пам’ятників та меморіалів на території яру.…
Читать дальше
Коротка презентація оновленої концепції українського державного проекту меморіалізації Бабиного Яру відбулася на Засіданні Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики 17 березня 2021 року.
Зустріч Ініціативної Групи «Першого грудня» з представниками Робочої групи при Інституті історії України НАН України з розробки концепції меморіалізації Бабиного Яру Комюніке 21 жовтня 2020 року відбулася зустріч Ініціативної Групи “Першого грудня” з Робочою групою з розробки концепції Комплексної меморіалізації Бабиного Яру при Інституті історії України НАН України. На зустрічі обговорили ситуацію, яка склалася навколо…
Читать дальше
Тетяна Пастушенко в розмові з Марією Щур. Якби не російський приватний проєкт у Бабиному Яру, українська держава ще довго не помічала б, що на місці розстрілів часів Другої світової війни відбувається будівництво житлових масивів, спортивних центрів, гаражів і ресторанів, прокладаються метро та магістральні дороги, говорить Тетяна Пастушенко, наукова співробітниця Інституту історії України, який готував концепцію…
Читать дальше
Продовження публікації Концепції. (Стор. 14) d. Завдання Меморіального комплексу Відповідно до місії меморіального простору основними завданнями Меморіального комплексу Бабиного Яру є: – забезпечення музейними засобами збалансованого й системного висвітлення історії Голокосту, історії і трагедії Бабиного Яру, їх місця в пам’яті окремих людей, спільнот, українського суспільства та всього людства; – формування системи державної й неформальної освіти…
Читать дальше
Продовження публікації Концепції. (Стор 9) Меморіальний простір a. Структура меморіального простору Бабиного Яру Концепція розглядає меморіальний простір Бабиного Яру як багатошаровий, що включає пам’ятки, пов’язані з різними періодами його історії, а саме: – територію існуючих та знищених кладовищ з історичними спорудами: Кирилівського православного, Лук’янівського, Єврейського, Магометанського, Караїмського, Братського, німецьких військовополонених, Військового; – зону розстрілів під…
Читать дальше
Починаємо викладати повний текст Концепціїї, який було утверджено 7 травня 2019 р. Перелік авторського колективу та зміст проєкту див. тут. У тексті збережено нумерацію сторінок для спрощення пошуку за розділами. (стор. 6) Вступ Бабин Яр у всьому світі відомий як один із найвизначніших і найвиразніших символів Голокосту. Разом із тим як місце пам’яті він має…
Читать дальше