Месяц: Сентябрь 2021

Меморіальний музей пам’яті жертв Бабиного Яру

Роковини розстрілів у Бабиному Яру: експерти оцінили обізнаність українців про трагедію

Протягом 29-30 вересня 1941-го року в урочищі Бабин Яр у Києві розстріляли майже 34 000 євреїв. За дослідженнями, наймолодшому малюкові було три дні, а найстаршій людині – 103 роки. Щоденні розстріли євреїв, військовополонених та цивільних тривали з вересня 1941-го до весни 1942-го року. Нацистська операція у Бабиному Яру 29-30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних…
Читать дальше

У Бабиному Ярі відбулися пам’ятні заходи до 80-х роковин масових розстрілів

У 80-ті роковини трагедії Бабиного Яру пам’ять близько 100 тисяч жертв масових розстрілів вшанували Президент України Володимир Зеленський, міський голова Києва Віталій Кличко, церковні та релігійні ієрархи, міжнародні делегації і тисячі киян та гостей міста. Вшанування пам’яті розпочалося вранці 29 вересня: Президент Володимир Зеленський поклав квіти до пам’ятника загиблим киянам та військовополоненим і встановив лампаду біля пам’ятного знака…
Читать дальше

Телемарафон на телеканалі Еспресо.ТВ до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру

В Україні вшановують пам’ять загиблих 80 років тому у Бабиному Яру. Телемарафон на каналі Еспресо є частиною проєктів, підготовлених та проведених громадянським суспільством України до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру без участі держави та не пов’язаних з російськими планами мемориалізації Бабиного Яру. — Чому сталася трагедія? — Зіткнення тоталітарних ідеологій: нацистської та комуністичної. — 80-ті…
Читать дальше

Йосиф Зісельс і Тетяна Пастушенко: «Бабин Яр: 80 років трагічної пам’яті, але багатьох відповідей досі немає»

29 вересня — 80-ті роковини з початку масових розстрілів у Бабиному Яру, коли лише за два перших дні в окупованому Києві німці розстріляли 33 771 єврея. Ведучій: Андрій Куликов Гостi: Тетяна Пастушенко, Йосиф Зісельс 0:00/44:08 Розмова з Йосифом Зісельсом, виконавчим віцепрезидентом Конгресу національних громад України, виконавчим співпрезидентом ВААД України, представником від України у Всесвітньому єврейському конгресі,…
Читать дальше

Готується до друку спецвипуск альманаху «Єгупець», присвячений Бабиному Яру

 До вшанування 80-річчя трагедії Бабиного Яру готується до друку спецвипуск літературно-публіцистичного альманаху «Єгупець». Він є частиною проєктів, підготовлених та проведених громадянським суспільством України до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру без участі держави та не пов’язаних з російськими планами мемориалізації Бабиного Яру. У 31 номері альманаху будуть видрукувані відповіді провідних інтелектуалів про трагедію Бабиного Яру. Серед…
Читать дальше

На Майдані відкрили стенди про трагедію у Бабиному Яру

Біля будівлі Поштамту у Києві відкрили виставку з 15 стендів до 80-х роковин вбивств у Бабиному Яру. Ознайомитися з нею може кожен охочий. Експозиція триватиме місяць. Відвідувачі можуть дізнатися не лише про трагедію у Бабиному Яру, але і про те, що їй передувало і зробило можливою. Концепція виставки відкидає радянські наративи. Про це для Суспільне…
Читать дальше

Антон Дробович про пам’ять Бабиного Яру у радянський час

Автор — Олеся Котубей Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович в інтерв’ю Суспільне Культура до 80-ї річниці трагедії Бабиного Яру розповів про державну політику замовчування трагедії у часи Радянського Союзу та про те, якою має бути державна політика меморіалізації у наш час. Як ставилася радянська влада до факту розстрілів євреїв у Бабиному Яру? Радянський Союз…
Читать дальше

«Наш спільний біль»: до 80 роковин початку розстрілів у Бабиному Яру УІНП презентував соціальний ролик

29 вересня вшановуються 80 роковини з часу однієї з найтрагічніших сторінок історії окупованого нацистами Києва – початку масових розстрілів у Бабиному Яру. Лише за два перших дні німці розстріляли 33 771 киян, лише через те, що вони євреї.  Загалом за два роки окупації, за різними оцінками істориків, у Бабиному Яру знайшли свій останній притулок до 100 тисяч…
Читать дальше

Напередодні 29 вересня відбулась конференція «БАБИН ЯР: пам’ятати по-українськи»

29 вересня свідома українська та єврейська спільноти вшановують пам’ять жертв Бабиного Яру – 80-ті роковини страшної кривавої трагедії, яка сталася у роки Другої Світової війни в самому серці українських теренів – у місті Києві. Саме тому на базі Кам’янець-Подільського національний університету імені Івана Огієнка за сприяння міського осередку політичної партії Європейська Солідарність – Кам’янець-Подільський та…
Читать дальше

Міжнародний колоквіум до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру «Голокост в Україні: історіографічні тенденції, вшанування пам’яті та осмислення злочину».

28-29 вересня відбувся Міжнародний колоквіум до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру «Голокост в Україні: історіографічні тенденції, вшанування пам’яті та осмислення злочину». В ньому взяли участь молоді історики, які займаются історією Голокосту. Колоквіум зорганізували  спільно НаУКМА та УКУ, у рамках французько-українського наукового проекту, за підтримки Українсько-Єврейських Зустрічей та за участю порвідних фахівців з України та Заходу,…
Читать дальше