Центр єврейської освіти України продовжує серію вебінарів, присвячених 80-м роковинам трагедії в Бабиному Яру. Вони є частиною проєктів, підготовлених та проведених громадянським суспільством України до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру без участі держави та не пов’язаних з російськими планами мемориалізації Бабиного Яру. Заключний вебінар буде присвячений Концепції комплексного розвитку (меморіалізації) Бабиного Яру з розширенням меж…
Читать дальше
Перший меморіальний проєкт з групи громадських Ініциатив до 80-річчя початку масових розстрілів у Бабиному Ярі відбувся щу у травні поточного року. Со-спонсором цього проєкту виступив Ваад України. Він є частиною проєктів, підготовлених та проведених громадянським суспільством України до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру без участі держави та не пов’язаних з російськими планами мемориалізації Бабиного Яру.…
Читать дальше
Центр єврейської освіти України продовжує серію вебінарів, присвячених 80-м роковинам трагедії в Бабиному Яру. Вони є частиною проєктів, підготовлених та проведених громадянським суспільством України до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру без участі держави та не пов’язаних з російськими планами мемориалізації Бабиного Яру. Наступний вебінар присвячений питанню «Що таке якісно організований візит до місця пам’яті або…
Читать дальше
Традиційна освітня програма Національного центру Олександра Довженка – Культурфільм – цього року звертається до 80-ї річниці перших розстрілів у Бабиному Яру. Програма є частиною проєктів, підготовлених та проведених громадянським суспільством України до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру без участі держави та не пов’язаних з російськими планами мемориалізації Бабиного Яру. Бабин Яр — місце масової страти…
Читать дальше
У студії: історик, директор Українського центру вивчення історії Голокосту, провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України Анатолій Подольський. На телефонному зв’язку: вчитель історії Новомиргородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 Кіровоградської області Ярослав Кушнірчук.
Біля будівлі Поштамту у Києві відкрили виставку з 15 стендів до 80-х роковин вбивств у Бабиному Яру. Ознайомитися з нею може кожен охочий. Експозиція триватиме місяць. Відвідувачі можуть дізнатися не лише про трагедію у Бабиному Яру, але і про те, що їй передувало і зробило можливою. Концепція виставки відкидає радянські наративи. Про це для Суспільне…
Читать дальше
29 вересня вшановуються 80 роковини з часу однієї з найтрагічніших сторінок історії окупованого нацистами Києва – початку масових розстрілів у Бабиному Яру. Лише за два перших дні німці розстріляли 33 771 киян, лише через те, що вони євреї. Загалом за два роки окупації, за різними оцінками істориків, у Бабиному Яру знайшли свій останній притулок до 100 тисяч…
Читать дальше
29 вересня свідома українська та єврейська спільноти вшановують пам’ять жертв Бабиного Яру – 80-ті роковини страшної кривавої трагедії, яка сталася у роки Другої Світової війни в самому серці українських теренів – у місті Києві. Саме тому на базі Кам’янець-Подільського національний університету імені Івана Огієнка за сприяння міського осередку політичної партії Європейська Солідарність – Кам’янець-Подільський та…
Читать дальше
28-29 вересня відбувся Міжнародний колоквіум до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру «Голокост в Україні: історіографічні тенденції, вшанування пам’яті та осмислення злочину». В ньому взяли участь молоді історики, які займаются історією Голокосту. Колоквіум зорганізували спільно НаУКМА та УКУ, у рамках французько-українського наукового проекту, за підтримки Українсько-Єврейських Зустрічей та за участю порвідних фахівців з України та Заходу,…
Читать дальше
23-24 вересня 2021 року відбулася Міжнародна наукова конференція «Пам’ять Бабиного Яру і Голокост: наукові та суспільно-політичні виміри» (до 80-х роковин початку розстрілів у Бабиному Яру) Основні теми конференції: Меморіалізація Бабиного Яру: підходи і виклики Витоки геноциду та історія України у ХХ столітті Голокост та його впливи на сучасний світ і Україну Форми меморіалізації визначних місць…
Читать дальше