Міжнародний Меморіальний благодійний фонд «Бабин Яр»

Меморіальний музей пам’яті жертв Бабиного Яру

Міжнародний меморіальний благодійний фонд «Бабин Яр» був створений навесні 2016 р. Ваадом України (співпрезиденти – Андрій Адамовський і Йосиф Зісельс) та Всеукраїнською єврейською радою (президент – Олександр Сусленський).

 Фонд зібрав кошти, організував спільно з Центром досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства НаУКМА (директор – Леонід Фінберг) та Інститутом юдаїки (директор – Юлія Смілянська) і профінансував у 2016 р. дві виставки, присвячені пам’яті жертв Бабиного Яру. У 2017 р. спільно з Інститутом юдаїки Фонд організував серію семінарів для старшокласників і експонував у школах Києва пересувну виставку, присвячену пам’яті трагедії в Бабиному Яру.

Між Фондом, Міністерством культури України та Національним історико–меморіальним заповідником «Бабин Яр» було підписано меморандум про співпрацю щодо спільної роботи зі створення Меморіального музею пам’яті жертв Бабиного Яру. Цей меморандум є першим прикладом політики співпраці між державними та громадськими організаціями України. Згідно з меморандумом, сторони взяли на себе зобов’язання сприяти розробці та впровадженню музейної концепції Меморіального музею.

Ваад України має організаційний і фандрейзинговий досвід в аналогічних проектах: зокрема, створення Музею історії та культури євреїв Буковини в Єврейському домі в Чернівцях, реконструкція синагог у Болехові та в Чернівцях, збереження синагоги в Новоселиці, відновлення п’яти синагог у Грузії.

Наразі Фонд уклав угоду про співпрацю з Інститутом історії Академії наук України. Готуються аналогічні угоди з Інститутом «Яд ва–Шем» і Музеєм діаспори (Ізраїль), Меморіальним музеєм Голокосту у Вашингтоні, музеєм «Полін» у Варшаві, компанією RAA (Нью–Йорк), а також із групами фахівців і консультантів, які братимуть участь у створенні проекту експозиції Музею. Фонд бере на себе фінансові зобов’язання щодо забезпечення участі закордонних фахівців у роботі над створенням Музею.

Фонд «Бабин Яр» запрошує всіх зацікавлених долучитися
до створення музею пам’яті жертв Бабиного Яру.

Кожен спонсор проекту має право визначати, для якої частини експозиції буде використано його внесок. Фонд гарантує цільове використання спонсорського внеску на бажання кожного спонсора.

Наразі завданням Фонду є збір коштів, необхідних для створення проекту Музею, включно з розробкою концепції. Загальна проектна вартість робіт (із усіма кресленнями та деталями) становить близько 300 тис. дол.

Половина вищезазначеної суми буде надана державою як частина вартості проекту реконструкції будівлі, друга половина – близько 150 тис. дол. – має бути одержана з інших джерел.

На превеликий жаль, після президентських виборів 2019 року ситуація з втіленням українського проєкту мемориалізації Бабиного Яру змінилася на гірше. Поточна влада показово ігнорує проєкт, розроблений українськими істориками на замовлення попереднього Кабінету міністрів, та демонстративно підтримує інший, приватний проєкт, який проштовхують російські бізнесмени, приближені до Путіна. 

Крім того, всесвітня пандемія CОVID тяжко вплинула на економіку і різко зменшила можливості спонсорів надавати допомогу культурним проєктам, в тому числі і майбутньому Музею пам’яті жертв Бабиного Яру, як частині українського проєкту мемориалізації. 

Тому ММБФ «Бабин Яр» був вимушений тимчасово звернути програму по підтримці фінансування створення майбутнього Музею. Наразі ми зосередили зусилля на підтримці концепції українського проєкту комплексної мемориалізації Бабиного Яру.

Але ми сподіваємося, що важкі часи минуть, і Музей зможе одержувати необхідну підтримку від Української держави та приватних спонсорів, що дасть можливість достойного вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру.

Реквізити Фонду:

CHARITY ORGANIZATION «INTERNATIONAL MEMORIAL CHARITABLE FUND «BABYN YAR» (CO «IMCF BY»)
Код ЄДРПОУ: 40352877
Адреса: Україна, 01032, м. Київ, вул. Жилянська, буд. 75
Email: fund.babynyar@gmail.com
Tel./Fax: +(380 44) 2483670

Banking details:

s/a No. 26001010013476
in Joint–Stock Bank «Pivdenny», MFO 328209
SWIFT code: PIVDUA22
Correspondent Bank: The Bank of New York Mellon, New York, USA

Реквізити Вааду України:

ASSOCIATION  OF  JEWISH  ORGANIZATION  OF  UKRAINE
IBAN:  IL960126020000000338690
BANK:  HAPOALIM
BRANCH HATZAFON #602
205 Dizengoff Str.,  TEL AVIV, 6311504, Israel
SWIFT CODE: POALILIT

Мета платежу: Благодійний внесок на створення музею жертв Бабиного Яру.
A charitable donation to the creation of a museum of victims of the Babyn Yar.