Центр єврейської освіти України продовжує серію вебінарів, присвячених 80-м роковинам трагедії в Бабиному Яру. Вони є частиною проєктів, підготовлених та проведених громадянським суспільством України до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру без участі держави та не пов’язаних з російськими планами мемориалізації Бабиного Яру. Заключний вебінар буде присвячений Концепції комплексного розвитку (меморіалізації) Бабиного Яру з розширенням меж…
Читать дальше
Перший меморіальний проєкт з групи громадських Ініциатив до 80-річчя початку масових розстрілів у Бабиному Ярі відбувся щу у травні поточного року. Со-спонсором цього проєкту виступив Ваад України. Він є частиною проєктів, підготовлених та проведених громадянським суспільством України до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру без участі держави та не пов’язаних з російськими планами мемориалізації Бабиного Яру.…
Читать дальше
Протягом 29-30 вересня 1941-го року в урочищі Бабин Яр у Києві розстріляли майже 34 000 євреїв. За дослідженнями, наймолодшому малюкові було три дні, а найстаршій людині – 103 роки. Щоденні розстріли євреїв, військовополонених та цивільних тривали з вересня 1941-го до весни 1942-го року. Нацистська операція у Бабиному Яру 29-30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних…
Читать дальше
АНАТОЛІЙ ПОДОЛЬСЬКИЙ: УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА МАЄ ЗРОЗУМІТИ ВАЖЛИВІСТЬ ДОСЛІДЖЕНЬ ГОЛОКОСТУ І ВЗЯТИ НА СЕБЕ БІЛЬШУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, ЗОКРЕМА ФІНАНСОВУ — Якою є ситуація із дослідженнями Голокосту в Україні? Чи є урбаністичний контекст у цих дослідженнях? Наскільки продуктивною може бути спроба дослідити Голокост у розрізі міських студій? Чи наявний такий контекст у працях європейських і американських дослідників? І…
Читать дальше
Пам’ятні дати жовтня. Традиційне нагадування від проекту «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії» http://osvita.kby.kiev.ua/pamyatni-dati/ У жовтні хотіли б звернути Вашу увагу на кілька дат, котрі пропонує розділ Пам’ятні дати Інтерактивного путівника про пам’ять Бабиного Яру для вчителя. День захисника України 14 жовтня є нагодою наголосити на тому, що трагедії геноцидів у ХХ ст. на українських…
Читать дальше
Немецкий парламент принял 9 октября решение о создании в немецкой столице мемориала жертвам Второй мировой войны. Украинская сторона надеется, что в Берлине появится и отдельный памятник погибшим украинцам, передает корреспондент Укринформа. После часовых дебатов Бундестаг принял предложение коалиции большинства — ХДС / ХСС и СДПГ — под названием «Укрепление памяти жертв истребительной войны Германии и…
Читать дальше
«Українське фулбрайтівське коло» продовжує розпочатий Мартою Коломиєць проєкт «Ціна миру», присвячений 75-й річниці завершення Другої світової війни. Одинадцятий онлайн-семінар «”Скарби на мертвякові”: чим був і чим є Бабин яр» відбувся у середу, 9 вересня. Спираючись на історичні джерела Другої світової та радянських часів, йшла мова про можливі і заборонені засоби вшануваннія історичной пам’яті, а також…
Читать дальше
Автори — Владислав Гриневич, Анатолій Погорєлов Ідентифіковано ще одного нацистського злочинця, який керував розстрілом 800 євреїв в Бабиному Яру. Парадоксально, але факт: історія злочинів у Бабиному Яру ще приховує чимало таємниць. Науковцями досі не з’ясовані всі обставини і місця масових страт, відсутні повні відомості про безпосередніх виконавців масових вбивств, не складено поіменний перелік цивільних жертв,…
Читать дальше
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту «Уроки Голокосту», № 2(62), квітень-червень, 2020 р. Із бюлетенем можна ознайомитись на сайті Центру: http://holocaust.kiev.ua/Files/bul2007/buleten_2(62).pdf У цьому числі ви прочитаєте про: — те як відбувався ХХ ювілейний Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» імені І. Б. Медвинського і відгуки його…
Читать дальше
Барбара Кіршенблатт-Джимблетт – головна кураторка основної експозиції Музею історії польських євреїв Полін у Варшаві і колишня професорка Нью-Йоркського університету. Вона відома своїми міждисциплінарними дослідженнями у сфері єврейських студій і є членкинею наглядових рад єврейських музеїв у всьому світі. Свого часу вона була неформальною радницею в проєкті Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», а після зміни команди…
Читать дальше