Рубрика: Досвід колег

Меморіальний музей пам’яті жертв Бабиного Яру

Вебінар «Концепція комплексного розвитку (меморіалізації) Бабиного Яру»

Центр єврейської освіти України продовжує серію вебінарів, присвячених 80-м роковинам трагедії в Бабиному Яру. Вони є частиною проєктів, підготовлених та проведених громадянським суспільством України до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру без участі держави та не пов’язаних з російськими планами мемориалізації Бабиного Яру. Заключний вебінар буде присвячений Концепції комплексного розвитку (меморіалізації) Бабиного Яру з розширенням меж…
Читать дальше

ХХІ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» цього року був присвячений 80-м роковинам трагедії Бабиного Яру

Перший меморіальний проєкт з групи громадських Ініциатив до 80-річчя початку масових розстрілів у Бабиному Ярі відбувся щу у травні поточного року. Со-спонсором цього проєкту виступив Ваад України. Він є частиною проєктів, підготовлених та проведених громадянським суспільством України до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру без участі держави та не пов’язаних з російськими планами мемориалізації Бабиного Яру.…
Читать дальше

Роковини розстрілів у Бабиному Яру: експерти оцінили обізнаність українців про трагедію

Протягом 29-30 вересня 1941-го року в урочищі Бабин Яр у Києві розстріляли майже 34 000 євреїв. За дослідженнями, наймолодшому малюкові було три дні, а найстаршій людині – 103 роки. Щоденні розстріли євреїв, військовополонених та цивільних тривали з вересня 1941-го до весни 1942-го року. Нацистська операція у Бабиному Яру 29-30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних…
Читать дальше

Анатолій Подольський: «Українська держава має зрозуміти важливість досліджень Голокосту»

АНАТОЛІЙ ПОДОЛЬСЬКИЙ: УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА МАЄ ЗРОЗУМІТИ ВАЖЛИВІСТЬ ДОСЛІДЖЕНЬ ГОЛОКОСТУ І ВЗЯТИ НА СЕБЕ БІЛЬШУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, ЗОКРЕМА ФІНАНСОВУ — Якою є ситуація із дослідженнями Голокосту в Україні? Чи є урбаністичний контекст у цих дослідженнях? Наскільки продуктивною може бути спроба дослідити Голокост у розрізі міських студій? Чи наявний такий контекст у працях європейських і американських дослідників? І…
Читать дальше

Пам’ятні дати жовтня

Пам’ятні дати жовтня. Традиційне нагадування від проекту «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії» http://osvita.kby.kiev.ua/pamyatni-dati/ У жовтні хотіли б звернути Вашу увагу на кілька дат, котрі пропонує розділ Пам’ятні дати Інтерактивного путівника про пам’ять Бабиного Яру для вчителя. День захисника України 14 жовтня є нагодою наголосити на тому, що трагедії геноцидів у ХХ ст. на українських…
Читать дальше

Бундестаг одобрил создание в Берлине Мемориала жертвам Второй мировой

Немецкий парламент принял 9 октября решение о создании в немецкой столице мемориала жертвам Второй мировой войны. Украинская сторона надеется, что в Берлине появится и отдельный памятник погибшим украинцам, передает корреспондент Укринформа. После часовых дебатов Бундестаг принял предложение коалиции большинства — ХДС / ХСС и СДПГ — под названием «Укрепление памяти жертв истребительной войны Германии и…
Читать дальше

Йоханан Петровський-Штерн. «Скарби на мертвякові: чим був і чим є Бабин Яр»

«Українське фулбрайтівське коло» продовжує розпочатий Мартою Коломиєць проєкт «Ціна миру», присвячений 75-й річниці завершення Другої світової війни. Одинадцятий онлайн-семінар «”Скарби на мертвякові”: чим був і чим є Бабин яр» відбувся у середу, 9 вересня. Спираючись на історичні джерела Другої світової та радянських часів, йшла мова  про можливі і заборонені засоби вшануваннія історичной пам’яті, а також…
Читать дальше

Бабин яр. Злочин без терміну давності

Автори — Владислав Гриневич, Анатолій Погорєлов Ідентифіковано ще одного нацистського злочинця, який керував розстрілом 800 євреїв в Бабиному Яру. Парадоксально, але факт: історія злочинів у Бабиному Яру ще приховує чимало таємниць. Науковцями досі не з’ясовані всі обставини і місця масових страт, відсутні повні відомості про безпосередніх виконавців масових вбивств, не складено поіменний перелік цивільних жертв,…
Читать дальше

Український центр вивчення історії Голокосту

Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту «Уроки Голокосту», № 2(62), квітень-червень, 2020 р. Із бюлетенем можна ознайомитись на сайті Центру: http://holocaust.kiev.ua/Files/bul2007/buleten_2(62).pdf У цьому числі ви прочитаєте про: — те як відбувався ХХ ювілейний Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» імені І. Б. Медвинського і відгуки його…
Читать дальше

Барбара Кіршенблатт-Джимблетт: «Музей ХХІ століття – це форум, а не храм»

Барбара Кіршенблатт-Джимблетт – головна кураторка основної експозиції Музею історії польських євреїв Полін у Варшаві і колишня професорка Нью-Йоркського університету. Вона відома своїми міждисциплінарними дослідженнями у сфері єврейських студій і є членкинею наглядових рад єврейських музеїв у всьому світі.  Свого часу вона була неформальною радницею в проєкті Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», а після зміни команди…
Читать дальше