Готується до друку спецвипуск альманаху «Єгупець», присвячений Бабиному Яру

Меморіальний музей пам’яті жертв Бабиного Яру

Готується до друку спецвипуск альманаху «Єгупець», присвячений Бабиному Яру

 До вшанування 80-річчя трагедії Бабиного Яру готується до друку спецвипуск літературно-публіцистичного альманаху «Єгупець». Він є частиною проєктів, підготовлених та проведених громадянським суспільством України до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру без участі держави та не пов’язаних з російськими планами мемориалізації Бабиного Яру.

У 31 номері альманаху будуть видрукувані відповіді провідних інтелектуалів про трагедію Бабиного Яру. Серед респондентів — Адам Поморський (літературознавець, перекладач, президент польського ПЕН-клубу), Юрій Щербак (письменник, громадський діяч, Надзвичайний і Повноважний посол України, експосол в Ізраїлі, США, Мексиці й Канаді), Маріанна Кіяновська (поетка, перекладачка, літературознавиця), Антон Дробович (історик, голова Українського інституту національної пам’яті), Інна Лісова (поетка, прозаїк, художниця).
У рубриці «Проза» представлений переклад твору литовського письменника Іцхокаса Мераса «Село Серед руїн». Розділ «Критика та публіцистика» знайомить читача зі статтею Людмили Димерської-Цигельман «Томас Манн про цивілізаційний вимір катастрофи європейського єврейства». Крім того, у номері представлені історичні дослідження Михайла Міцеля про Митрополита Андрея Шептицького та єврейську філантропію США та Жанни Ковби про дискримінаційні процеси єврейського населення УРСР у 1960-1980 рр. Рубрика «Мистецтво» знайомить читача з творчістю сучасного художника Самуїла Аккермана та сценографа й теоретика авангарду Бориса Аронсона. У розділі «In memoriam» згадано імена Юхима Меламеда, дослідника історії та культури східноєвропейського єврейства, та Віктора Радуцького, перекладача з івриту на українську та російську, й запропоновано до прочитання їх тексти.

Tags: ,