День: 26.07.2019

Меморіальний музей пам’яті жертв Бабиного Яру

Олег Кац. Как открывали памятник в Бабьем Яру

Организацию, в которой я тогда работал, в среде киевских проектировщиков и в  Шевченковском райкоме называли «Гипрожид». Потому, что опытный  директор Боярский смело брал на работу евреев и в райкоме аргументировал это так: «Во-первых, у меня текучки кадров нет: куда ж им утекать. Во-вторых, работают по совести, причина та же. В-третьих, на зарплату не жалуются. А…
Читать дальше

Священник о. Алексей Глаголев

Автор — Сергей Векслер. «Упорство, с каким Алексей Глаголев шёл против течения, мало понятно обывателю. Нелегко, наверное, понять, откуда в этом невысокого роста, отнюдь не «мужественного вида» человеке бралось непоказное бесстрашие. Он вовсе не отличался физической силой, был даже слаб (еще в гимназии ему доставалось от товарищей, защищал его… младший брат Сергей). Но этот хрупкий…
Читать дальше

Бабин Яр як мемуарно-дослідницьке поле західної історіографії

Автор —  Марина Михайлюк. БАБИН ЯР ЯК МЕМУАРНО-ДОСЛІДНИЦЬКЕ ПОЛЕ ЗАХІДНОЇ ІСТОРІОГРАФІЇ (до 75-ї річниці єврейської трагедії). Матеріал приурочено 75-й річниці вересневого знищення євреїв у Бабиному Яру. Події в київському урочищі донині залишаються актуальними і привертають увагу багатьох дослідників із Німеччини, Франції, Голландії, Ізраїлю, США та Канади. Представники західної історіографії аналізують нацистські документи про київську акцію,…
Читать дальше

Про Гелія Снегірьова

Сьогодні можна часто почути про «російський» Харків і Донбас. Якщо вірити кремлівській пропаганді, в цих регіонах ніколи не було українців і там завжди волали про дружбу з Росією. Мені, уродженці Сахновщини, і людині, яка 30 років прожила на Донбасі, хочеться показати мою батьківщину справжньою, українською. …Він народився 14 жовтня 1927 року у Харкові у родині…
Читать дальше