День: 06.04.2021

Меморіальний музей пам’яті жертв Бабиного Яру

Сергій Кот. Битва з фейками та дезинформацією. Бабин Яр.

Ось такий вигляд має зона будівництва МАФу «Місце для роздумів» у Бабиному Яру, яке здійснює російський приватний центр. Добрі люди допомогли зробити фото з квадрокоптера і отримати цю показову картинку. Переінакшуючи старий анекдот, так і хочеться сказати — та нічого собі МАФчик відгрохали! Але ж дозвіл дійсно оформлений як на МАФ, щоб схитрувати і уникнути…
Читать дальше

Йосиф Зісельс: «Меморіальний комплекс у Бабиному Яру має бути унікальним продуктом української культури»

Цього року у вересні вшановуватимемо 80-ту річницю пам’яті жертв Бабиного Яру як частини Голокосту – переслідування і масового знищення євреїв та ромів у часи Другої світової війни. Бабин Яр у Києві – конвеєр смерті: лише за 29–30 вересня 1941 року тут було розстріляно і засипано землею близько 34 тисяч євреїв, а пізніше впродовж двох років…
Читать дальше

Антон Дробович про меморіалізацію Бабиного Яру

Український інститут національної пам’яті є однією з найефективніших державних культурних інституцій, — переконує його голова Антон Дробович. Злободенних питань до нього завжди багато – від завершення публічної декомунізації й дослідження пам’яті про Майдан до меморіалізації Бабиного Яру і відносин з польськими колегами. Інтерв’ю — Ольга Скороход. МЕМОРІАЛІЗАЦІЯ БАБИНОГО ЯРУ – ЦЕ ЗАВДАННЯ ДЕРЖАВИ — Ситуація…
Читать дальше