Вебінар для освітян «Дорогами пам’яті» з нагоди 80-х роковин трагедії Бабиного Яру

Меморіальний музей пам’яті жертв Бабиного Яру

Вебінар для освітян «Дорогами пам’яті» з нагоди 80-х роковин трагедії Бабиного Яру

22 вересня 2021 року відбувся вебінар «Дорогами пам’яті» для освітян з нагоди 80-х роковин трагедії Бабиного Яру в рамках курсів підвищення кваліфікації з теорії та методики викладання предметів юдаїки, навчальний модуль «Методики викладання Історії Голокосту в Україні та світі» (онлайн-платформа ZOOM). Він є частиною проєктів, підготовлених та проведених громадянським суспільством України до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру без участі держави та не пов’язаних з російськими планами мемориалізації Бабиного Яру.
Організатори заходу: Центр єврейської освіти України й Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Світового конгресу українців і Голландського єврейського гуманітарного фонду.
Організаторка заходу: Наталія Бакуліна, канд. пед. наук, керівниця ЦЄОУ, старша наукова співробітниця відділу навчання мов національних меншин і зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України.
Ведуча спікерка: Ольга Лімонова, вчителька історії і правознавства НВК «Ерудит» м. Києва, тренерка, координаторка напряму «Формальна освіта» УЦВІГ, співавторка навчально-методичних посібників з історії «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії», «Громадянська освіта. Уроки. 10 клас», матеріали проєкту «Вивчай та розрізняй. Інфомедіаграмотність».
Учасники вебінару:
Любов Тарангул, начальниця Чернівецької філії ДНУ ІМЗО;
Світлана Боднарюк, наукова співробітниця Чернівецької філії ДНУ ІМЗО;
Людмила Заремба, наукова співробітниця Чернівецької філії ДНУ ІМЗО;
Олександра Абрамова, учителька історії, правознавства й історії єврейського народу Чернівецької спеціалізованої школи «Освітні ресурси та технологічний тренінг» І – ІІІ ступенів № 41 з вивченням єврейського етнокультурного компонента;
Вікторія Гуцуляк, учитель історії, м. Чернівці;
Дарія Коротенко, канд. іст. наук, завідувачка кафедри гуманітарної та соціально-економічної підготовки Приватної установи «Заклад вищої освіти «Міжнародний гуманітарно-педагогічний інститут «Бейт-Хана»;
Зеєв Біловицький, канд. іст. наук, Тель-Авівський університет;
Нателла Андрющенко, директорка Приватного навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дитячий садок «Міцва-613», м. Біла Церква;
Вікторія Ципуга, учителька історії, правознавства й історії єврейського народу Приватного навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дитячий садок «Міцва-613», м. Біла Церква;
Валентина Зарічна, учитель початкових класів Одеської загальноосвітньої школи № 27 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області.
Під час вебінару було представлено мультимедійний інтерактивний ресурс «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії».
Учасники обговорили пам’ятні заходи до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру, а також місцевих трагедій Голокосту, ознайомилися з методиками викладання цих складних тем учням різного віку.

У результаті, напередодні Всеукраїнського уроку пам’яті жертв Бабиного Яру, освітяни отримали потужний інструмент для ефективної роботи з учнями, в тому числі, в умовах дистанційної і змішаної освіти.

Джерело — ФБ Ukrainian Center for Holocaust Studies

Tags: ,