У Бабиному Яру почалися роботи з будівництва скандальної синагоги-мафу, яку планують звести на Кирилівському православному кладовищі. Частину цвинтаря вже залили бетоном.

Про це повідомив у Facebook український громадський діяч та дисидент єврейського походження, віце-президент Конгресу національних громад України, член ініціативної групи “Першого грудня” Йосиф Зісельсо. Також він публікував відео робіт.

“Працювати у суботу та неділю, особливо будувати синагогу на православному цвинтарі, де цей «МАФ» може спричинити міжнаціональну ворожнечу з боку російського проєкту, про що попереджало СБУ, – великий, потрійний гріх”, – написав Зісельс.

Крім того, про активізацію робіт з будівництва скандальної синагоги, написав блогер Нестор Воля.

“Прораби Путіна інтенсивно продовжують будівельні роботи “даупроєкту” на території Національного Історико-Меморіального Заповідника “Бабин Яр” та залили бетоном частину Кирилівського цвинтарю”, – йдеться в дописі.

За його словами, наразі:

  1. Бетонна плита розміром ~120м.кв. вже залита.
  2. Йдуть приховані земляні роботи в дальньому (від Менори) кутку будівельного майданчику. Ґрунт виносять вручну на тачках, але, судячи по об’єму вже вивезеного ґрунту, роботи йдуть на значній площі або глибині.
  3. На паркані розташовані два плакати, де вказано BABYN YAR Holocaust Memorial Center як “ВИКОНАВЕЦЬ РОБІТ”.

Зазначається, що ніяких дозвільних документів на-кшталт “Будівельного паспорту” або схеми будмайданчика немає. Але майданчик облаштовано “битовками”, тимчасовими туалетами та відбувається фахове складування будівельних матеріалів.

Як повідомлялося, скандальна синагога-маф у Бабиному Яру матиме вигляд книжки. Її планують відкрити до 80-х роковин трагедії або ближче до квітня 2021 року.