Нещодавно я намагалася пояснити, чому мені здається невдалою інсталяція Марини Абрамович в Бабиному Яру, і зрозуміла, що безкінечно заперечувати людям, які пишуть «так це ж концептуалізм, ви просто нічого не розумієте», безглуздо. Краще розповісти про проєкт, який, на відміну від роботи Абрамович, колись дуже сильно мене зачепив. Почати доведеться здалеку. 11 ЖОВТНЯ 2021 Аліса Ложкіна…
Читать дальше
Спеціальний представник Державного департаменту США з питань Голокосту Еллен Джермейн наголосила на важливості того, щоб меморіал у Бабиному Яру увічнював те, що відбулося на цьому місці, і правдиво розповідав історію трагедії. «Гадаю, якщо меморіал точно увічнює те, що сталося в Бабиному Яру, правдиво й точно розповідає історію, це справді найголовніше. Він має зберігати пам’ять про…
Читать дальше
«Історична правда» публікує цей текст, що був надрукований в «Українському Журналі» із люб’язного дозволу автора. Журналіст Петро Андрусечко спілкувався із Віталієм Нахмановичем — істориком, етнополітологом, музейником, громадським діячем. — В Україні багато років тривають суперечки навколо встановлення меморіалу в Бабиному Яру. Бабин Яр є частиною пам’яті про Голокост. На вашу думку, наскільки важлива ця частина? Насправді Бабин…
Читать дальше
Валерій Калніш та Йосиф Зісельс в «Анатомії тижня» на «Прямому» про роковини трагедії Бабиного Яру.