Вийшла друком книга «Бабий Яр: жертвы, спасители, палачи»

Меморіальний музей пам’яті жертв Бабиного Яру

Вийшла друком книга «Бабий Яр: жертвы, спасители, палачи»

Вийшла друком книга: Круглов А., Уманский А. Бабий Яр: жертвы, спасители, палачи. – Днипро: Украинский институт изучения Холокоста «Ткума».
Книга реконструює початковий етап репресивної окупаційної політики нацистів у м. Київ, а саме підготовку і знищення київських євреїв в урочищі Бабин Яр у кінці вересня — на початку жовтня 1941 р Автори знайомлять читача як з документальними, так і описовими джерелами. До першої групи належать радіограми, звіти, свідчення колишніх офіцерів СС, членів зондеркоманди 4а, поліцейських 45-го, 303-го поліцейських батальйонів і військовослужбовців військ СС, які брали безпосередню участь у розстрілах або сприяли їм. Серед наративних джерел — записи в щоденниках, спогади киян. Наприкінці додаються і фотодокументи.
Важливою частиною видання є біографія А. Хефнера, оберштурмфюрера СС, який, зокрема, брав участь в розстрілі євреїв Києва 29-30 вересня 1941 р. в Бабиному Яру. Автори намагаються показати процес перетворення звичайної людини через нацистську пропаганду в убивцю тисяч людей під час Голокосту. Крім акції знищення євреїв в Києві, Хефнер брав участь у багатьох масових вбивствах єврейського населення Луцька, Житомира, Білої Церкви та інших міст. Для характеристики цієї особистості автори використали величезну кількість джерел, здебільшого німецького походження, багато з яких раніше не були опубліковані.
Для науковців, викладачів вузів, вчителів загальноосвітніх шкіл, студентів, аспірантів і всіх, хто цікавиться історією Голокосту.
Джерело — «Ткума».

Tags: ,