У Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» відбувся музично-поетичний перфоманс

Меморіальний музей пам’яті жертв Бабиного Яру

У Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» відбувся музично-поетичний перфоманс

30 вересня у Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» відбувся музично-поетичний перфоманс, поставлений американським та українським театральним режисером Олегом Ліпциним. Він є частиною проєктів, підготовлених та проведених громадянським суспільством України до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру без участі держави та не пов’язаних з російськими планами мемориалізації Бабиного Яру.

В основі перфомансу – вірші з поетичної збірки «Бабин яр. Голосами» поетки та перекладачки Маріанни Кіяновської. У 2020 році за цю збірку письменниця була удостоєна Шевченківсьої премії.

Поезія прозвучала голосами загиблих: ми проходимо з ними шлях до страти та відчуваємо біль, страх та відчай.

Перфоманс – це спроба актуалізувати страшні події 1941 року, подивитися на них з точки зору учасників подій, згадати, що урочище Бабин Яр – братська могила для сотень тисяч містян.

Захід розпочався з брифінгу за участі Леоніда Фінберга – соціолога, дослідника культури, з 2006 року і до тепер – директора Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства, головного редактора видавництва «Дух і Літера» Національного університету «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА), та Олега Ліпцина – американського та українського театрального режисера, актора, дослідника театру, педагога, режисера перфомансу.

Організатор заходу — Центр досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства.

Спонсор вистави – сім’я Юлії Тимошенко.

Докладніше в сюжеті від Еспресо:

Джерело — Ваад України.

Tags: , , , , , ,