Всім зацікавленим: позиція ММБФ «Бабин Яр» щодо фінансової підтримки створення Музею пам’яті Бабиного Яру

Меморіальний музей пам’яті жертв Бабиного Яру

Всім зацікавленим: позиція ММБФ «Бабин Яр» щодо фінансової підтримки створення Музею пам’яті Бабиного Яру

У 2017 році Міжнародний меморіальний благодійний фонд «Бабин Яр», Міністерство культури України та Національний історико–меморіальний заповідник «Бабин Яр»  підписали меморандум про співпрацю щодо спільної роботи зі створення Меморіального музею пам’яті жертв Бабиного Яру. Згідно з ним, сторони взяли на себе зобов’язання сприяти розробці та впровадженню музейної концепції Меморіального музею.
Для цього ММБФ «Бабин Яр» звернувся до всіх бажаючих долучитися спонсорськими внесками до створення музею пам’яті жертв Бабиного Яру.

На превеликий жаль, після президентських виборів 2019 року ситуація з втіленням українського проєкту мемориалізації Бабиного Яру змінилася на гірше. Поточна влада показово ігнорує проєкт, розроблений українськими істориками на замовлення попереднього Кабінету міністрів, та демонстративно підтримує інший, приватний проєкт, який проштовхують російські бізнесмени, приближені до Путіна. 

Крім того, всесвітня пандемія CОVID тяжко вплинула на економіку і різко зменшила можливості спонсорів надавати допомогу культурним проєктам, в тому числі і майбутньому Музею пам’яті жертв Бабиного Яру, як частині українського проєкту мемориалізації. 

Тому ММБФ «Бабин Яр» був вимушений тимчасово звернути програму по підтримці фінансування створення майбутнього Музею. Наразі ми зосередили зусилля на підтримці концепції українського проєкту комплексної мемориалізації Бабиного Яру.

Але ми сподіваємося, що важкі часи минуть, і Музей зможе одержувати необхідну підтримку від Української держави та приватних спонсорів, що дасть можливість достойного вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру.

Повний текст місії Фонду — див. тут.