Місія фонду

Меморіальний музей пам’яті жертв Бабиного Яру

Міжнародний меморіальний благодійний фонд «Бабин Яр» був створений навесні 2016 р. Ваадом України (співпрезиденти – Андрій Адамовський та Йосиф Зісельс) і Всеукраїнською єврейською радою (президент – Олександр Сусленський). Фонд бачить свою місію у співпраці з усіма зацікавленими сторонами сприяти спорудженню Меморіального музею пам’яті жертв Бабиного Яру.

 Фонд зібрав кошти, організував спільно з Центром досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства НаУКМА (директор – Леонід Фінберг) та Інститутом юдаїки (директор – Юлія Смілянська) і профінансував у 2016 р. дві виставки, присвячені пам’яті жертв Бабиного Яру. У 2017 р. спільно з Інститутом юдаїки Фонд організував серію семінарів для старшокласників і експонував у школах Києва пересувну виставку, присвячену пам’яті трагедії в Бабиному Яру.

Між Фондом, Міністерством культури України та Національним історико–меморіальним заповідником «Бабин Яр» було підписано меморандум про співпрацю щодо спільної роботи зі створення Меморіального музею пам’яті жертв Бабиного Яру. Цей меморандум є першим прикладом політики співпраці між державними та громадськими організаціями України. Згідно з меморандумом, сторони взяли на себе зобов’язання сприяти розробці та впровадженню музейної концепції Меморіального музею.

Ваад України має організаційний і фандрейзинговий досвід в аналогічних проектах: зокрема, створення Музею історії та культури євреїв Буковини в Єврейському домі в Чернівцях, реконструкція синагог у Болехові та в Чернівцях, збереження синагоги в Новоселиці, відновлення п’яти синагог у Грузії.

Наразі Фонд уклав угоду про співпрацю з Інститутом історії Академії наук України. Готуються аналогічні угоди з Інститутом «Яд ва–Шем» і Музеєм діаспори (Ізраїль), Меморіальним музеєм Голокосту у Вашингтоні, музеєм «Полін» у Варшаві, компанією RAA (Нью–Йорк), а також із групами фахівців і консультантів, які братимуть участь у створенні проекту експозиції Музею. Фонд бере на себе фінансові зобов’язання щодо забезпечення участі закордонних фахівців у роботі над створенням Музею.